Kapadokya & Ihlara Vadisi Turu (2 Gün 1 Gece)

 • Kapadokya & Ihlara Vadisi Turu (2 Gün 1 Gece): Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu
Ankara Çıkışlı Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu 
Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'yı Hep Beraber Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • Kapadokya & Ihlara Vadisi Turu (2 Gün 1 Gece): Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu
Ankara Çıkışlı Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu 
Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'yı Hep Beraber Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • Kapadokya & Ihlara Vadisi Turu (2 Gün 1 Gece): Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu
Ankara Çıkışlı Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu 
Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'yı Hep Beraber Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • Ihlara Vadisi
 • Paşabağları
 • Balon Seyri
 • Ürgüp
 • Uçhisar
 • Peri Bacaları
Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu
Ankara Çıkışlı Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu
Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'yı Hep Beraber Keşfetmeye Hazır Mısınız?

ANKARA ve KIRIKKALE ÇIKIŞLI
KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
(SEZON BOYU HER CUMARTESİ ÇIKIŞLI / 1 GECE 2 GÜN)

KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ HAREKET SAATLERİ:

07:20 Gama İş Merkezi Önü
07:30 Akköprü
08:30 Yenişehir Osmanlı Kahvecisi Önü
08:45 Kırıkkale PTT Önü

Dahili Hizmetler:

2 SABAH KAHVALTISI (AÇIK BÜFE-KUMANYA)
1 AKŞAM YEMEĞİ
1 GECE OTEL KONAKLAMASI
ULAŞIM
KOKARTLI REHBERLİK HİZMERLERİ
SEYAHAT SİGORTASI

BİLGİ VE REZERVASYON:

0850 303 08 06

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

Kalkış noktalarından değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi sandviç ve sıcak ikramlarımız eşliğinde Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahında bulunan Tuz Gölü’nde fotoğraf ve tuz ürünleri alışverişimizin ardından Akhisar üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya’ya varışımıza istinaden ilk durağımız olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Bölge hakkında bilgilendirmeler ve fotoğraflarımızın ardından Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görüyor ve öğle yemeği için anlaşmalı olduğumuz restoranda ortalama 45 dakikalık mola veriyoruz. Mola süremizin dolmasının ardından Peri Bacalarının en yoğun olduğu bölgelerden Paşabağları’na doğru yol alıyoruz. Paşabağlarında rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve tabi ki fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitişinin ardından dünyaca ünlü çömlek atölyelerini görmek üzere Avanos’a geçiyoruz. Bölgeye vardığımızda çömlek ustamızdan bilgi alarak çömlek yapımını izliyor ve çömlek alışverişi için serbest zaman. Çömlek alışverişimizi tamamladıktan sonra ONYX Taşı atölyesi gezimizi yapıyoruz. Atölye gezimizin hemen ardından Üç Güzeller, Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikasını gezmek için Ürgüp’e doğru yol alıyoruz. Ürgüp ziyaretimizin ardından 1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turumuzun ilk gününü tamamlayarak konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

NOT: Turumuzun 1.günü akşamında dileyen misafilerimiz ile Türk Gecesi etkinliğimiz için anlaşmalı mekanımıza geçiş yapıyoruz. Genellikle Avanos ve Uçhisar’daki mekanlarda düzenlenen Kapadokya Türk gecesi 3 veya 4 saate yayılmış bir programdır. Kapadokya’nın eski hanlarında veya mağara tabir edilen kayadan oyma mekanlarda organize edilmektedir. Kapadokya Türk gecesi denilince akla ilk gelenlerden oryantal gösteriler ise şovun olmazsa olmazıdır. 3 Saat Boyunca Sınırsız Yerli Alkollü&Alkolsüz İçecek imkanı ile düzenleyeceğimiz Türk Gecesi etkinliğimizin ardından tekrardan otelimize dönüyoruz.Konaklama: Emin Koçak Hotel, Tourist Hotel, Taşsaray Hotel vb.

2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turumuzun ikinci gününde balon seyir turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz ile beraber sabah 06.30 da otelimizden ayrılarak tur aracımız ile Göreme bölgesine gidiyoruz. Sabah erken saatlerde balon kalkışları ile oluşan eşsiz manzarayı fotoğraflıyoruz. Balon seyiri sonrası tekrar otelimize dönüş yapılacaktır. Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda buluşarak 6 Aralık 1985 tarihinden bu yana doğal ve kültürel varlık olarak UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi'nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Pantokrator Kilisesi, Malta Haçlı Kilise, Azize Catherine Kilisesi, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise bulunmaktadır. Rehberimizin bilgilerndirmeleri ve verilecek serbest zaman ile Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Ziyaretimizin ardından diğer durağımız Nevşehir'e 20 kilometre mesafede bulunan, Hititler döneminde yapılan ve 8 kattan oluşan Kaymaklı Yer Altı şehri oluyor. Roma ve Bizans dönemlerinde diğer alanların da oyulmasıyla genişletilerek yeraltı şehrine dönüştürülen Kaymaklı, tüf kayalara oyulmuş. Bir topluluğun geçici olarak yaşayabilmesi için gerekli barınma şartlarına uygun olan alanda, dar koridorlarla birbirlerine bağlanan oda ve salonlar, şarap depoları, su mahzenleri, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları, kilise ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeyi önlemek için kapıyı içten kapatan büyük sürgü taşları yer alan Kaymaklı Yer Altı Şehri'ni rehberimiz ile geziyoruz. Son durağımız ise kilise ve şapelleri ile; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği Ihlara Vadisi oluyor. Ihlara Vadisi gezilerimizin ardından Ankara Çıkışlı Kapadokya Turumuzu tamamlayarak tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Saat 22.30 civarında tekrardan Ankara'da oluyoruz. Siz değerli misafirlerimizle farklı bir Gezimaps Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
2 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe-Kumanya)
1 Akşam Yemeği
1 Gece Otel Konaklaması
Ulaşım
Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Balon Seyir Turu (100 TL)
Balon Turu (250 Euro - 275 Euro Arası)
Atv Safari Turu (Tek Kişi 325 ₺, İki Kişi Tek Atv Kişi Başı: 175 ₺)
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri(1 yıllık öğrenci 30/ tam 60₺)
Kişisel Harcamalar
Diğer Öğünler
Türk Gecesi: 450 TL ( 3 Saat Boyunca sınırsız yerli alkollü&alkolsüz içecekler)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#44
LOKASYON:
Kapadokya
BULUŞMA:
07:20 Gama İş Merkezi Önü 07:30 Akköprü 08:30 Yenişehir Osmanlı Kahvecisi Önü 08:45 Kırıkkale PTT Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.990TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya & Ihlara Vadisi Turu... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.